Korzystaj ze zniżek na zajęcia w pakiecie! Wejście jednorazowe już od 80 zł. Zapisz się

Pilates

 

Concentrate on the correct movement each time you exercise, lest you do them improperly and thus lose all vital benefits.

— Joseph Pilates

Pilates klasyczny Wrocław

Pilates wielu osobom kojarzy się z ćwiczeniami na macie, gdzie w wolnym tempie wykonuje się ćwiczenia oddechowe, rozciąga się i wzmacnia mięśnie pleców. Nic bardziej mylnego. Może i tak mógłby wyglądać pilates dla początkujących ale… twórca metody stworzył system, gdzie pilates na macie współgra z pilatesem na maszynach. Jest ich wiele: reformery, krzesła, beczki, korektory palców, nadgarstków, tyczki dla stóp- dziwnie to brzmi, ale szczególnie są to pomocne sprzęty w pracy każdego instruktora, który prowadzi pilates dla początkujących. Trening na macie wymaga świadomości, spokoju, cierpliwości, ćwiczenia są trudne, kiedy ciało się nie chce nas słuchać. Dlatego mamy pilates na maszynach- fascynująca przygoda gdzie sprężyna imituje pracę naszych mięśni a bezpieczne, komfortowe ustawienie naszego ciała daje nam nieopisaną przyjemność z treningu.

Cierpliwość, wytrwałość, trening, pokora, dyscyplina i wysiłek są niezrównaną kombinacją do osiągania sukcesu

Ruch jest najważniejszym elementem życia człowieka. Budując własną sprawność inwestujemy w swoją siłę wewnętrzną.

To tylko jedno z wielu a jakie prawdziwe przesłanie metody pilates – kompletnego systemu ćwiczeń, którego potrzebujemy dziś bardziej niż kiedykolwiek, bo siedzimy coraz więcej a ruszamy się coraz mniej.

Lata pracy z ludźmi nauczyły nas, że pilates to system kompletny i uniwersalny, który odpowiada na potrzeby każdego z osobna; system ćwiczeń, dzięki któremu odzyskuje się sprawność, siłę i zdrowie. Najważniejsza w ćwiczeniach pilates jest systematyczność – nawyk, który w sobie wyrabiamy i dzięki któremu układ nerwowy funkcjonuje lepiej. Joe Pilates mawiał: Po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 zobaczysz różnicę a po 30 sesjach będziesz mieć nowe ciało. Zalecamy sesje 2x w tygodniu oraz dodatkowo to co lubisz: bieganie, pływanie, spacery.

Co daje pilates?

  • Sprawność: siłę, kontrolę, mobilność i rozciągnięcie w jednym.
  • Wyrównuje dysbalans mięśniowy i pomaga złagodzić ból. Łagodzi napięcia, uczy cierpliwości.
  • Zmusza mięśnie głębokie do pracy. Buduje stabilizację aby nie narażać się na niepotrzebne przeciążenia i kontuzje.
  • Wyrabia nawyk prawidłowego ruchu. Wydłuża mięśnie a dzięki temu poprawia postawę.
  • Wzmacnia głowę.
  • Dba o równowagę - jeżeli jesteś słaba, hipermobilna to możesz mieć problem ze stabilizacją i obciążasz stawy. Jeżeli zbyt silna – tracisz elastyczność.

Regularny stretching potrzebny jest zarówno osobom bardzo aktywnym (bieganie, jazda na rowerze) jak i tym z siedzącym trybem życia (praca biurowa, prowadzenie samochodu). Kontrolowany stretching chroni stawy. Towarzyszy mu siła mięśni centrum i równe ustawienie ciała (alignment). W rozciąganiu pomagają mięśnie środka, swoisty gorset ochraniający Twój kręgosłup. Kiedy jest słaby – czujesz ból pleców. Jak go wzmocnić? Na pewno nie wciągając pępek do kręgosłupa czy robiąc serię brzuszków. :)

W pilatesie mamy zaledwie kilkadziesiąt ćwiczeń, które wykonuje się na różnych sprzętach. To połączenie mięśni brzucha, tułowia, które wraz z oddechem odpowiadają za Twoje zdrowie. Jeżeli masz silny gorset, będziesz wyższa, smuklejsza, zdrowsza i bardziej odporna na stres. Zbuduj wokół siebie tarczę, która będzie Cię chronić.